۱۸ سالگی
برای من هر چند که زود گذشت اما طولانی تر از یک سال بود. ۱۸ سالگی سرتاسر تجربیات و کارهای جدید برای من بود. امروز پنجمین روز از پنجمین ماه سال نود و هفت، هیجده سال من تمام و وارد نوزدهمین سال زندگانیم در این دنیای زیبا میشوم. ساکت میشوم و ادامه نوشتن را به ذهن میسپارم.
Lovely Google.

Lovely Google.

 


یکی از ناب ترین تجربیات ۱۸ سالگی من
همین نوشتن هست، زمانی که اولین نوشته رو انتشار دادم یک احساس خوبی در من نقش بست که تا الان تجربش نکرده بودم و بعد چند وقت به خودم گفتم چرا من تازه شروع کردم به نوشتن !

 

از دیگر خوشی های من در این سن فارغ التحصیل شدن من در دوره کاردانی بوده و این فقط یک فارغ التحصیلی ساده برای آماده شدن برای مقاطع بعدی نبود. با تمام قدرت این مقطع را پشت سر گذاشتم بهمراه تجربیاتی فوق العاده و ثابت کردن خودم به خودم.

 

همونطور که در بیو نوشته شده عاشق یادگیری اما برخلاف این نوشته کمتر کلاسی میرم دلیلشم خودآموزی و راضی نبودن من به بعضی کلاسها و همینطور کمبود وقت و نکته مهم تر هزینه هست. با این اوصاف در ۱۸ سالگی تونستم در یکی از بهترین کلاس های زندگیم یعنی مدرسه استادی چهار ثبت نام کنم و در حال آموختنم.

 

خودشناسی یکی از ضرورت های زندگی هست یک کاتالوگ و راهنما از خودمون و نحوه کارکردمون. و خوشحالم به این موضوع آگاهم و تونستم کمی نسبت به خودم آگاه تر بشم و بیشتر روی خودم کار کنم.

 

یکی از علایق و اهدافی که در این سال بهم اضافه شد سخنرانی و تدریس بود و علاقه درونی آروم نگرفت و اولین سمینار و سخنرانی من در این سن اتفاق افتاد و سعی میکردم بهترین ارائه های کلاس رو از آن خودم کنم.

 

پراکنده

 • دوستی من با کتاب شکل قوی تری به خود گرفت. اوضاع کتابخوانی در این سال بیشتر خرید کتاب بود اما تا جایی که آمار دستم هست حدود بیست کتاب خوانده شده و بشدت در حال افزایشه.

   

 • وضع درآمدی نچندان جالب بود دلیلشم میتونه عدم پیگیری من و کمبود وقت باشه. اما ریچ از همیشه هستم هم از نظر خودم و هم از نظر بقیه. البته ثروت غیر مالی.

   

 • با آدم های بسیار دوست داشتنی و عزیزی همراه شدم و دوست های جدید زیادی پیدا کردم اما همچنان در خلوت خودم رویا پردازی میکنم

   

 • ورزش یکی از کارهای مورد علاقه منه و تقریبا موفق بودم هر روز به نحوی ورزش کرده باشم و همینطور مسواک زده باشم.

   

 • نمیشه اتفاقی را به عنوان بهترین معرفی کنم هر کدوم به نوبه ی خودشون بهترین اتفاق بودن و اما بیشترین لذتی که نصیبم شد خوشحال بودنه و بس.

   

 • دیگر مقایسه و قضاوت نمیکنم.

   


برنامه من برای ۱۹ سالگی آنچنان دقیق نیست وابسته به شرایط محیطی هست اما میدانم بیشتر کتاب خواهم خواند و بیشتر فعالیت خواهم کرد. همان برنامه های اول سال. و دو کامینگ سون خفن هم دارم 🙂

 

با تمام قدرت پیش بسوی ساخت یک نوزده سالگی خاطره انگیز.

مهدی درویشی

مهدی درویشی هستم !

2 دیدگاه

مهتاب · ۹۷/۰۵/۲۴ در ۱۲:۲۷ ب.ظ

مبارک باشه ۱۹ سالگی 🙂 با کلی روزهای خوب و حسِ خوب تر *

  مهدی درویشی · ۹۷/۰۵/۲۴ در ۱:۵۱ ب.ظ

  یه دنیا ممنون از آرزوی قشنگتون و حس خوبی که دادین :))

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *